Barceloni remi s Levanteom i 21. naslov prvaka Španjolske

Nogometaši Barcelone u srijedu su i matematički osigurali novi naslov prvaka Španjolske. Po 21. put je katalonska momčad najbolja u Primeri i treći put zaredom

Nakon što su u gostima kod Levantea odigrali 1-1, igrači Barcelone dva kola prije kraja imaju šest bodova viška u odnosu na madridski Real, što im je bilo dovoljno za veliko slavlje. Osigurali su 21. naslov prvaka Španjolske.

Momčad Pepa Guardiole kod Levantea je odigrala još jednu mirnu i laganu utakmicu gdje su samo tražili potvrdu naslova i s lakoćom su do nje došli. Poveli su golom Keite iz 27. minute, a u završnici prvog dijela je izjednačio Caicedo i postavio, kako se ispostavilo, konačan rezultat.

Villarreal je uzeo samo bod kod posljednjeplasirane Almerie (0-0) tako da će vjerojatno do kraja ostati na četvrtom mjestu ljestvice, koje omogućava igranje kvalifikacija za Ligu prvaka.

U direktnom dvoboju za goli život Real Sociedad je kao domaćin pobijedio Zaragozu 2-1. Junakom je postao Aranburu koji je u 88. minuti postigao najvažniji pogodak sezone za 2-1 domaćina.