Barcelona drhtala, onda se ukazali Xavi i Lionel Messi

Barcelona je bila blizu poraza od zadnje Osasune, no golom Xavija u 80. minuti i Messija u 85. ipak su uspjeli spriječiti iznenađenje sezone

Barcelona je nastavila pobjednički niz u Primeri, no bila je vrlo blizu poraza od posljednje plasirane Osasune u Paploni. U posljednjih su deset minuta okrenuli 2-1 i pobijedili 3-2. U prvom poluvremenu Barcelona je očekivano bila bolja momčad, a poveli su u 45. minuti preko Eto'oa. No, hrabra Osasuna uspjela je u drugom dijelu postići dva gola, Miguel Flano zabio je za 1-1 nakon kornera u 63. minuti, a u 71. minuti Walter Pandiani razveselio je navijače drugim golom. Veselje nije dugo trajalo, budući da je Xavi poravnao u 80. minuti na centaršut Alvesa. I remi bi za Osasunu bio zadovoljavajuć, a vjerojatno bi tako završilo da Barca nema Lea Messija, koji se pretvorio u pravog lidera "blaugrana". Prekrasnim golom u 85. minuti Argentinac je osigurao svojima tri boda i tako stavio "točku na i" potpunog preokreta.