Barcelona na Nou Campu posramila Atletico Madrid

Nogomataši Barcelone iskupili su se za sve slabe izvedbe na početku sezone više nego uvjerljivom 6-1 pobjedom nad Atleticom na Nou Campu

Trener Barcelone Josep Guardiola može odahnuti, budući da mu posao više nije pod znakom pitanja. Nakon što su njegove trupe u prvom poluvremenu pregazile Ateltico Madrid 5-1, španjolski mediji povukli su sve kritike, te najavljuju da će Barca nastaviti u pobjedničkom tonu. A sve je krenulo u četvrtoj minuti, kada je Rafael Marquez pogodio za 1-0. Samo dvije minute kasnije Samuel Eto'o je iz penala povisio vodstvo, a 3-0 postavio je Leo Messi u 8. minuti iz slobodnog udarca. Igrači Atletica bunili su se jer živi zid još nije bio postavljen, no sudac je bio nepokolebljiv. Maxi Rodriguez smanjio je na 3-1 samo pet minuta kasnije, a nakon još pet minuta bilo je 4-1. Strijelac je opet bio Eto'o. U 28. minuti Atletico je bio na koljenima, Gudjonsenn im je postigao peti gol u manje od pola sata igre. Drugo poluvrijeme bilo je nešto manje sadržajno, a "točku na i" stavio je Henry u 73. minuti. Momci trenera Javiera Aguirrea brzo su napustili teren, a oni Barcelone ostali su još neko vrijeme slaviti s navijačima. Konačno su se uigrali, zbog čega strepi cijela Primera, kao i njihovi protivnici u Ligi prvaka.