Bayern jedva dobio Paderborn, velika greška Manuela Neuera

Njemački nogometni prvak Bayern iz Münchena u prvoj je utakmici 23. kola Bundeslige teže od očekivanog svladao posljednji Paderborn sa 3-2 (1-1), a utakmicu je obilježila greška kapetana domaćih

Gdje ćeš, Manuele?! Otišao je na kratki izlet golman i kapetan Bayerna u 44. minuti i dao gostima da odu na odmor s izjednačenim rezultatom (1-1) te velikim vjetrom u leđa za nastavak. Ipak, nisu uspjeli gosti doći ni do boda jer im je te snove prekinuo Robert Lewandowski u 88. minuti.

Bayern je vodio sa 1-0 i 2-1 golovima Gnabryja (26) i Lewandowskog (70), ali Paderborn se uspijevao vraćati preko Srbenyja (44) i Michela (75). Ipak, na drugi pogodak Lewandowskog (88) za 3-2 gosti više nisu imali odgovor.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić zbog ozljede nije igrao za Bayern. Vodeći Bayern sada ima 49 bodova, četiri više od drugog RB Leipziga koji u subotu gostuje kod Schalkea 04, dok je Paderborn ostao na 16 bodova, jednom manje od 16. Fortune i 17. Werdera.