Bivši dinamovac zabio utješni gol, Klopp skromno krenuo...

Borussia je dobila Gabalu 3-1 u Bakuu. Utješni gol za domaće zabio je Dodo u 93. minuti. Liverpool je odigrao tek 1-1 protiv Rubina, a imao je igrača više 54 minute

Borussia je bez većih problema prošla gostovanje u Bakuu kod azerbajdžanske Gabale u trećem kolu Europske lige. Momčad iz Dortmunda slavila je 3-1 uz "hat-trick" Pierre-Emericka Aubameyanga koji je zabio u 31. 38. i 72. minuti.

Utakmicu je sudio Ivan BebekAsistirali su mu Goran Pataki i Miro Grgić, a dodatni pomoćnici bili su Mario Strahonja i Goran Gabrilo. Bebek je podijelio četiri žuta kartona, po dva svakoj momčadi.

Utješni gol za azerbajdžansku momčad zabio je bivši dinamovac Luiz Paulo Hiláriou ili jednostavnije, Dodo. Zabio je Brazilac u sudačkoj nadoknadi za konačnih 1-3.

Dodo je u 20 utakmica za Dinamo zabio tri gola, u Lokomotivi je odigrao 12 utakmica i zabio gol manje, a najbolji je bio u zaprešičkom Interu u kojem je zabio devet golova u 30 utakmica te iz kojeg je prešao u Dinamo 2009. godine. Nakon toga maksimirski klub proslijedio ga je na Kajzericu da bi u ljeto 2011. potpisao za Gabalu.

Kloppu tek remi, a imao je igrača više gotovo sat vremena

Liverpoolovi navijači s nestrpljenjem su čekali prvu utakmicu Jürgena Kloppa u Europi i njegov debi na Anfieldu. Završila je kao i prva u Premiershipu, bez pobjednika. Dević je zabio za Ruse u 15. minuti. Gosti su od 36. minute igrali s igračem manje nakon što je drugi žuti dobio Kuzmin. Liverpool je izjednačio minutu nakon toga preko Cana. Englezi su pritisnuli, no ruski bunker je izdržao.

REUTERS/PIXSELL

Zadnja momčad poljske lige srušila Fiorentinu

Fiorentina se nije dobro provela protiv Lecha kod kuće. Poljaci su šokirali talijansku momčad i dobili 2-1. Nikola Kalinić nije ulazio, Milan Badelj nije bio ni na klupi, a Ante Rebić igrao je do sudačke nadoknade kad je zbog grubog prekršaja dobio izravni crveni karton. Kownacki je zabio za 1-0 u 65. minuti, Gajos je pogodio za 2-0 u 82., a Rossi je samo ublažio poraz u 90. minuti.