Bez trofeja u vitrinama, a bore se za Ligu prvaka

"Malima" ide bolje nego ikad: Tigrovi iz Hulla "deru" sve redom, kao i Hoffenheim u njemačkoj Bundesligi koji je u derbiju pomeo HSV 3-0

Nikad prije nisu igrali u prvoj ligi i najveći poznavatelji otočnog nogometa predviđali su im borbu za ostanak, no "tigrovi" iz Hulla igraju čudesno. Bježe pet bodova europskom prvaku Manchester Unitedu i trenutačno su drugoplasirana momčad engleskog Premiershipa! Još veća senzacija u Bundesligi - Hoffenheim, momčad iz sela sa 3000 stanovnika, pomeo je u nedjeljnom derbiju HSV 3-0 i vodeća je momčad lige. U nizozemskoj Eredivisie vodi NAC Breda, koji nikad nije bio prvak. Naslov u Rusiji, prvi u klupskoj povijesti, gotovo je osigurao Rubin Kazan. I u Norveškoj (Stabaek) te Finskoj (Inter Turku) prvak je klub koji dosad nije imao naslov. Na diobi prvog mjesta u HNL-u je sve bolji Slaven Belupo, koji čeka svoj prvi trofej. Gotovo u cijeloj Europi autsajderima ide bolje nego ikad: u talijanskoj Seriji A nakon osam kola vodeći je Udinese, koji nikad nije osvojio ni kup, a kamoli prvenstvo. U Portugalu vode Nacional i Leixoes, a u njihovoj ligi od '46. godine samo jedne sezone prvak nije bio Porto, Benfica ili Sporting. "Malima" je, čini se, čak i ondje svanulo.

Udinese (Italija)
Godinama su odmah iza najboljih, ali još nisu osvojili ni talijanski kup, a kamoli prvenstvo. Nakon osam kola prvi su.

Hull City (Engleska)
Autsajderi da veći ne mogu biti! Nikad prije nisu igrali u prvoj ligi, a sad kao od šale pobjeđuju Arsenal i Tottenham...

Hoffenheim (Njemačka)
Klub iz sela od 3000 stanovnika “podstanar” je u Mannheimu. U derbiju su pomeli HSV 3-0 i na vrhu su ljestvice Bundeslige.

Nac Breda (Nizozemska)
Puno ime: Nooit opgeven altijd doorzetten Aangenaam door vermaak en nuttig door ontspanning Combinatie Breda!

Slaven Belupo (Hrvatska)
Prošle sezone bili na pragu osvajanja prvog trofeja u klupskoj povijesti, ali Kup su izgubili primivši gol u 90. minuti.

Rubin Kazan (Rusija)
Četiri kola prije kraja ruskog prvenstva imaju deset bodova više od CSKA i na pragu su osvajanja prvog naslova.

Inter Turku (Finska)
Naslov prvaka osigurali pobijedivši u zadnjem kolu Jaro 2-0. Drugi gol dao je hrvatski napadač Domagoj Abramović.

Stabaek (Norveška)
Dosad su u vitrinama imali tek jedan kup, a ove sezone napokon su iskoristili slabosti Rosenborga i osvojili prvenstvo.

Leixoes (Portugal)
Jedanput u povijesti osvojili trofej, portugalski kup, 1961. godine. Stogodišnjicu kluba proslavili ulaskom u prvu ligu.

Kalmar (Švedska)
Tri kola prije kraja švedskog prvenstva imaju tri boda ispred Efsborga i na najboljem su putu da prvi put budu prvaci.