Bilić nije uspio preuzeti vrh od Leedsa, Ajayi dao gol i autogol

Slaven Bilić je s WBA-om kod kuće imao priliku preuzeti vrh engleske 2. lige, ali Leeds je ipak stigao do boda. Poveli su domaći golom Ajayija već u 2. minuti, ali isti je igrač postavio i konačnih 1-1 u nastavku

U velikom derbiju 26. kola engleske Druge lige WBA bivšeg hrvatskog izbornika Slavena Bilića kod kuće je odigrao 1-1 s Leeds Unitedom.

WBA je odlično krenuo u utakmicu i poveo već u 2. minuti golom stopera iz Nigerije Samija Ajayija, a gosti su u 52. minuti izjednačili autogolom istog igrača. Za Bilićevu momčad hrvatski nogometaš Filip Krovinović je igrao do 63. minute.

Domaći su rano poveli, ali poslije toga su imali nekoliko izglednih prilika za kojima sad samo mogu žaliti. Gosti su u nastavku mogli stići i do pobjede, ali na kraju je podjela bodova realna.

Leeds i WBA vode na ljestvici s po 52 boda, devet više od Brentforda i Nottingham Palacea. Ulazak u elitnu Premijerligu izravno će izboriti dvije prvoplasirane ekipe Championshipa.