Bjelorusi dobili Francusku, S. Irska bolja od Slovenije

Nogometaši Bosne i Hercegovine nisu imali težak posao u Luksemburgu. Francuzi i Slovenci su neugodno iznenadili na domaćem terenu...

Cesareu Prandelliju, novom talijanskom izborniku, službeni start na toj dužnosti nije bio nimalo lagan. Prošao je gostovanje u Tallinnu uz tešku pobjedu 2-1. Estonija je golom Zenjova u 31. minuti vodila u 1. kolu skupine C protiv Italije sve do 60. minute. Ipak, da se ne nastavi serija posrtanja Talijana pobrinuo se onaj kojeg godinama nije bilo pod okriljem reprezentacije, Antonio Cassano. Odigrao je igrač Sampdorije sjajnu utakmicu, te je bio začetnik svega opasnog po domaća vrata. U 60. minuti je i postigao pogodak za izjednačenje (nakon kornera Pirla), a samo tri minute kasnije je Bonucci golom postavio konačnih 2-1 i važan uspjeh Talijana na startu. Akciju su prije toga poveli Pirlo i Cassano. Bosna i Hercegovina je mnogo lakše prošla Luksemburg, u gostujućem ogledu 1. kola skupine D. Pobijedili su 3-0, a prava oluja je vladala pred domaćim vratima u uvodnom dijelu ogleda. Ibričić u 6., Pjanić u 12. i Džeko u 16. su napravili klasični "blitzkrieg".

SRAMOTA FRANCUZA, SLOVENIJA IZGUBILA OD S.IRSKE

Francuska u krnjoj postavi nastavlja s katastrofalnim nastupima. Na domaćem terenu u 'trećoj postavi' izgubili su od Bjelorusa. Jedini gol za goste zabio je Kislyak. Neugodno iznenađenje priredili su svojim navijačima u mariborskom Ljudskom vrtu slovenski reprezentetivci, izgubivši svoj prvi dvoboj u C skupini od Sjeverne Irske s 1-0. Uslijed najvećeg pritiska domaćina, gol za goste postigao je Corey Evans u 70. minuti, odnosno, samo tri minute nakon što je ušao u igru. Slovenci nisu iskoristili niti jednu od mnogobrojnih prilika na utakmici.