Blokada za pobjedu na samom kraju: Babo vodi protiv Zupca

Utah je na startu polufinala doigravanja Zapadne konferencije NBA lige pobijedila Los Angeles Clipperse 112-109. Bogdanović je zabio 18 koševa, a Zubac na drugoj strani 11

Bojan Bogdanović poveo je u hrvatskom sudaru u polufinalu doigravanja Zapadne konferencije NBA lige. Njegov Utah Jazz pobijedio je kod kuće LA Clipperse Ivice Zupca 112-109.

Ključan potez napravio je Rudy Gobert blokiravši šut Marcusa Morrisa sekundu prije kraja, spriječivši eventualni produžetak iako su svega 79 sekundi do isteka Jazzeri imali plus osam.

POGLEDAJTE VIDEO:

Donovan Mitchell bio je nezaustavljiv u drugom poluvremenu postigavši 42 od svojih 45 koševa. Clippersi su na poluvremenu imali 13 poena prednosti, ali do kraja treće četvrtine sve se istopilo.

Bogdanović je s 18 koševa, pet skokova i jednom asistencijom bio drugi najefikasniji pojedinac kod pobjednika u 37 minuta na parketu, a toliko je zabio i Jordan Clarkson.

Kod gostiju je Kawhi Leonard imao 23 poena i sedam skokova, a Zubac je prvi put nakon 11 utakmica imao dvoznamenkast broj koševa: 11 uz šest skokova i tri asistencije u 20 minuta igre.

Philadelphia je u ranijoj utakmici programa pobijedila Atlantu 118-102 i izjednačila seriju na 1-1 u polufinalu Istoka. Joel Embiid utrpao je 40 koševa, Trae Young na drugoj strani 21, kao i Danilo Gallinari.