Bod dovoljan za naslov nakon 33 godine: Napoli prvak Italije

Nakon što je Lovrić zabio gol za domaće u 13. minuti, gosti su uspjeli izjednačiti u drugom poluvremenu, a tad je krenulo veliko slavlje na ulicama Napulja

Nogometaši Napolija po treći put u svojoj povijesti postali su prvacima Italije, a naslov su i matematički osigurali bodom osvojenim na gostovanju u Udinama, odigravši 1-1 protiv domaćeg Udinesea.

Domaća momčad je povela u 13. minuti, a strijelac je bio Slovenac Sandi Lovrić. Napoli je do izjednačenja došao u 52. minuti, kad je najbolji klupski strijelac Victor Osimhen postigao svoj 22. prvenstveni pogodak u ovoj sezoni.

Prvi naslov osvojen nakon 33 godine proslavili su igrači i vodstvo Napolija na terenu u Udinama, zajedno s navijačima koji su došli na sjever Italije, ali prava proslava je započela na ulicama Napulja i stadionu koji nosi ime Diega Armanda Maradone, legendarnog Argentinca koju u gradu pod Vezuvom ima status božanstva, a pod čijim je vodstvom osvojen posljednji "scudetto".