Bordeaux novi prvak, Ivan Klasnić zabio na oproštaju

ČEKALI 10 GODINA: Pobjedom protiv Caena 1-0, Bordeaux je prekinuo dominaciju Lyona i osvojio Championnat. Klasnić je zabio, ali Nantes ispada

Sedam dugih godina trajala je dominacija Lyona u francuskom nogometu. No Laurent Blanc, kojemu je ovo bila tek druga sezona u trenerskoj karijeri, i njegovi žirondinci iz Bordeauxa uspjeli su prekinuti niz “lavova” i osvojiti šesti naslov prvaka Francuske u klupskoj povijesti. U posljednjem kolu na gostovanju kod “davljenika” Caena trebao im je samo bod, a uzeli su sva tri. Gol za potvrdu prvog mjesta zabio je Yoan Gouffran u 49. minuti, a Gregory Sertic je u igru ušao u 63. minuti. Drugo mjesto pripalo je Marseilleu, koji je isprašio Rennes 4-0, Lyon je osvojio treće mjesto i igrat će kvalifikacije za Ligu prvaka, a Toulouse je četvrti.
Na oproštaju Nantesa od prve lige Ivan Klasnić zabio je prvi, svoj šesti ovosezonski gol, protiv Auxerrea. Na kraju je završilo 2-1. Uz Nantes, od prvoligaškog društva oprostili su se Caen i Le Havre. Sljedeće sezone u Ligue 1 igrat će Lens našeg Vedrana Runje, Montpellier i Boulougne.