Borna Ćorić izgubio prvi set pa onda 'pomeo' Talijana s terena

Borna Ćorić plasirao se u treće kolo Roland Garrosa pobijedivši Talijana Fabbiana 4-6, 6-2, 6-1, 6-1. Talijan je iznenađujuće osvojio prvi set, no s time je samo probudio Bornu, koji ga je na kraju doslovno pomeo s terena

Borna Ćorić je protiv omalenog Thomasa Fabbiana koji je visok 1¸73 cm, 115. igrača svijeta, izgubio prvi set, ali je u sljedeća tri pokazao odličan tenis i lako se plasirao u 3. kolo.

U prvom setu nije bilo "breaka" sve do 10. igre, kada je Fabbiano iskoristio Bornin loš gem i dobio prvi set. No, to kao da je razljutilo mladog Zagrepčanina, koji je u preostala tri seta Talijanu "poklonio" svega četiri gema, oduzevši mu čak devet puta servis.

Borna je meč završio s 12 as-servisa, imao je 38 winnera - dvostruko više negoli Fabbiano, kao i 13 neprisiljenih pogrešaka manje od Talijana. Na kraju je Borna Fabbiana ispratio s terena rezultatom  4-6, 6-2, 6-1, 6-1.

Ćorića u 3. kolu očekuje bolji iz dvoboja 11. nositelja Argentinca Diega Schwartzmana i Čeha Adama Pavlašeka