Branitelji naslova opet u finalu: Mađarska izgubila od Srbije...

Srpski vaterpolisti prvi su finalisti Svjetskog prvenstva u Šangaju. Branitelji naslova su u polufinalu nakon svladali Mađarsku 15-14. U polufinalu su i Hrvatska i Italija

Mađari mogu itekako žaliti za propuštenom prilikom jer su nakon tri četvrtine vodili s 12-9, a u posljednjoj dionici i s 13-10. No, sve su izabranici Denesa Kemenyja uspjeli prosuti.

Srbi su najprije izjednačili preko Prlainovića, Filipovića i Aleksića, da bi u dodatnom vremenu, dva puta po tri minute, došli do slavlja zahvaljući Filipoviću i Mitroviću koji je postigao pobjednički gol 44 sekunde prije kraja.

Prlainović i Filipović s tri i Nikić s dva gola bili su najefikasniji u momčadi Dejana Udovičića, dok je kod Mađara najbolji bio Madaras s četiri gola.

Srbija će u subotnjem finalu braniti naslov protiv boljeg iz dvoboja između Hrvatske i Italije koji počinje u 15 sati.