Briljantna Bogdanovićeva večer u potopu Detroita. Primili 150!

Pistonsi se nisu dobro proveli protiv 'Greek Freaka' i društva. Nakon prve četvrtine gubili su čak 25 razlike, a utakmica je završila pucačkim obračunom s čak šest trica Hrvata

Najbolji hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović (33) imao je u noći na utorak odličan šuterski učinak protiv Milwaukeeja, ubacio najviše koševa u zadnjih 18 utakmica, ali njegov Detroit izgubio je četvrti put zaredom i sedmi u zadnjih osam utakmica NBA lige.

POGLEDAJTE VIDEO: Bogdanović zabija trice kao od šale

Bucksi su pobijedili Pistonse na gostovanju 150-130, a Babo je u svega 27 minuta zabio 33 koša uz šut 5/5 s crte slobodnih bacanja, 5/8 za dva i fenomenalnih 6/7 za tricu. Dodao je tri skoka, imao jednu ukradenu i dvije izgubljene lopte.

Kola Pistonsa krenula su nizbrdo u prvoj četvrtini u kojoj su primili čak 49 koševa i gubili 25 razlike pa pobjedu Milwaukeeja ni u jednom trenutku nisu doveli u pitanje.

POGLEDAJTE VIDEO: Bogdanovićeva 33 koša

Giannis Antetokounmpo (28) u nju je ugradio 29 koševa, 12 skokova uz četiri asistencije, a na drugoj strani Bogdanović je bio najefikasniji. Double double ostvarili su Jalen Duren s 23 koša i 15 skokova. i Jaden Ivey s 12 koševa i 11 asistencija.

Detroit je zakucan za dno Istočne konferencije sa samo 12 pobjeda u 49 utakmica i čudo bi se moralo dogoditi da se domogne doigravanja. Milwaukee je s omjerom 47-30 na trećem mjestu, iza Bostona i Philadelphije.

Bosanskohercegovački reprezentativac Jusuf Nurkić odigrao je sjajnu utakmicu u pobjedi  u pobjedi Portlanda nad San Antoniom 147-127 nakon što je u prethodne tri utakmice bio izrazito loš.

Nurkić je ubacio 25 poena, 11 skokova i sedam asistencija uz tri ukradene  i izgubljene lopte. Susret je završio sa šutom 10/14 te je pogodio dvije trice od četiri pokušaja.