Brooklyn juriša na 7. poziciju, Indiana sve dalje od play-offa

Bojan Bogdanović ubacio je pet poena u tijesnoj pobjedi Netsa kod Knicksa, dok Damjan Rudež nije zabio u porazu Indiane. James Harden imao je rekordan 51 koš

Brooklyn Netsi sigurno koračaju prema doigravanju na Istočnoj konferenciji NBA lige. Sinoć su u gradskom derbiju svladali New York Knickse u Madison Square Gardenu 100-98, što im je peta uzastopna pobjeda kojom su učvrstili osmo mjesto s jednakim brojem pobjeda kao Miami.

Bojan Bogdanović ovaj put dobio je nešto veću minutažu nego u utakmici protiv Indiane, 18 minuta, no ubacio je tek pet poena. Deron Williams bio je najefikasniji kod Netsa s 26 poena.

Drugi hrvatski košarkaš u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta Damjan Rudež nije bio uspješan, baš kao ni njegova Indiana. Pacersi su izgubili na gostovanju u Bostonu 100-87, što im je drugi poraz u nizu i 32. u sezoni. Njime su ostali na 11. poziciji Istoka. Rudež je za 14 minuta na parketu bio bez učinka (0/2).

Junak večeri je James Harden koji je praktički sam vukao Houston do pobjede protiv Sacramenta 115-111 ubacivši čak 51 poen, što mu je rekord karijere. Nevjerojatan je rezultat bio u Oklahomi gdje je Thunder izgubio od Dallasa u utakmici s 266 poena . Bilo je 135-131 za Maverickse.