Bukurešt prvak Europe, Jelena Grubišić MVP završnog turnira

Rukometašice CSM Bukurešta iznenađujuće su prvakinje Europe nakon što su u finalu u Budimpešti poslije sedmeraca svladale favorizirani Győr 29-26. S njima slavi i Jelena Grubišić

Rukometašice CSM Bukurešta nove su europske prvakinje nakon što su u finalu u Budimpešti boljim izvođenjem sedmeraca pobijedile branitelja naslova Győri Audi ETO KC rezultatom 29-26 (13-12, 22-22, 25-25).

Rumunjke su do prvog naslova u svom prvom nastupu u Ligi prvakinja došle u dramatičnoj završnici u kojoj su Mađarice vodile sve do četiri sekunde u regularnom dijelu, kada Linnea Torstenson izjednačuje na 22-22.

Hrvatska golmanica Jelena Grubišić proglašena je za najbolju igračicu turnira, ali nije branila sedmerce, već je to uspješno radila Brazilka Mayssa Pessoa.

Junakinja utakmice za prvakinje bila je Švedanka Isabelle Gullden s 15 golova, dok je Mađarice predvodila Norvežanka Heidi Løke (8).

Treće mjesto osvojio je skopski Vardar koji je slavio protiv Budućnosti iz Podgorice 30-28.