Cagliari kao Hajduk, propustio je pobjedu golom u nadoknadi

Nogometaši Cagliarija hrvatskog reprezentativca Duje Čopa odigrali su neodlučeno s Empolijem (1-1) kod kuće u sklopu 27. kola Serie A. Čop je igrao od 73. minute...

Cagliari je u domaćoj utakmici protiv Empolija više od 70 minuta imao tri boda u džepu kojima bi se iščupao iz zone ispadanja. No onda kad su svi pomislili kako će tri boda ostati na Sardiniji, Mattias Vecino zabio je u nadoknadi za 1-1 i obradovao goste baš kao i Paulo Machado na Poljudu dinamovce.

Njegov sunarodnjak João Pedro doveo je Cagliari u vodstvo u 20. minuti utakmice. Bio je to odmjeren udarac s ruba šesnaesterca koji je odsjeo u suprotnom kutu. Peti mu je to gol otkako je prošlo ljeto stigao u klub iz Estorila.

Hrvatski reprezentativac Duje Čop dobio je priliku u posljednjih 17 minuta u napadu Cagliarija, a njegovi su suigrači katastrofalno reagirali u drugoj minuti nadoknade. Mario Rui ubacio je s lijeve strane, golman Željko Brkić premišljao se izaći na loptu ili ne, a na kraju je ostavio šansu Matíasu Vecinu da zabije drugi gol sezone, što je ovaj i iskoristio.

Na ljestvici je Cagliari ostao u zoni ispadanja s tri boda manje od 17-plasirane Atalante koja ima i utakmicu manje. Empoli je u još sigurnijim vodama, na 13. mjestu s 30 bodova.