Cavsi nanijeli novi udarac prvacima, pobjeda Toronta

LeBron James zabio je 38 koševa, a Cleveland je dobio Boston 98-83. Poraz u derbiju Istoka prvacima je već sedmi u zadnjih devet utakmica

Cavalierse nije prestrašio dolazak Celticsa, koji su ih lani u sedam utakmica izbacili u polufinalu Istoka. U utakmicu su ušli kao jedina neporažena momčad NBA lige na domaćem terenu, a svladavši "Kelte" postali su prvi klub nakon Philadelphije u sezoni 1966./'67. koji je prvih 19 domaćih utakmica s najmanje četiri poena razlike.
LeBron je zabio 23 od svojih 38 poena u drugom poluvremenu, a briljantnom učinku dodao je sedam skokova, šest dodavanja, četiri osvojene lopte i tri blokade, te limitirao Paula Piercea na 11 koševa. Celticse, koji su počeli sezonu s omjerom 27-2, a zatim izgubili sedam od devet, predvodio je Kevin Garnett s 18 poena i 15 skokova.
Toronto Raptorsi dobili su četvrti put u zadnjih pet utakmica. Protiv Memphisa slavili su 103-82. Chris Bosh zabio je 32 uz 10 skokova, Andrea Bargnani nastavio je briljirati u odsustvu ozlijeđenog Jermainea O'Neala postigavši 21 koš uz osam skokova, dok je Roko Ukić za 18 minuta ubilježio dva poena (šut 1-6), dva skoka i tri asistencije.
Houston je prekinuo niz od tri gostujuća poraza svladavši najgoru momčad lige, Oklahoma City, 98-96. Tracy McGrady osam sekundi prije kraja pogodio je ključna slobodna bacanja za pobjedu.
Još uzbudljivija završnica viđena je u Milwaukeeju, gdje su domaći Bucksi košem Ridnoura pet desetinki prije sirene pobijedili New Jersey 104-102.
Prvi put nakon "tradea" Iverson-Billups sastali su se Denver i Detroit, a gosti su slavili 93-90. Billupsu, koji je promašio tricu za produžetak, mala je utjeha što je zabio više od Iversona (30-23).
Kobe Bryant u svom je stilu zabio tri sekunde prije kraja za tešku pobjedu Lakersa nad Indianom 121-119, a Dwyane Wade ubacio je 41 poen u pobjedi Miamija 119-115 u Sacramentu nakon produžetka.