Cedevita srušila Darüşşafaku: Povijesna pobjeda u Topu 16!

Košarkaši Cedevite pobijedili su u drugom kolu skupine E Topa 16 Eurolige na gostovanju kod Darüşşafake 79-72. Prva je to pobjeda kluba u toj fazi natjecanja

Cedevita je još jednom potvrdila da je momčad koja sjajno igra na gostovanjima. Na gostovanju kod Darüşşafake u 2. kolu skupine E Topa 16 Eurolige u Istanbulu hrvatski prvak pobijedio je 79-72, što je povijesna klupska pobjeda u toj fazi natjecanja i četvrta na strani ukupno u Europi.

Cedevita je solidno otvorila utakmicu. Serijom 7-2 povela je 9-6 u četvrtoj minuti, a onda je obrana "zaštekala" i dozvolila domaćinima niz od čak 10-0 i vodstvo 16-9. Vratili su se gosti na 18-16, ali su u zadnjoj minuti primili četiri poena i zaostajali minus sedam (26-19).

No nije to obeshrabrilo hrvatskog prvaka koji je u Tursku otputovao bez bolesnih Nemanje Gordića i Karla Žganeca. Otvorio je drugu četvrtinu sa šest uzastopnih poena i nakon pet minuta prešao u vodstvo 33-31. Iako je Darüşşafaka vratila minimalnu prednost, na veliki odmor Cedevita je otišla s vodstvo 40-39.

Neizvjesna i izjednačena utakmica nastavila se i u trećoj četvrtini koju su Turci otvorili serijom 11-3 pa prednost od sedam poena prosuli za pet minuta. Na ulazu u zadnjih deset minuta semafor je pokazivao neodlučenih 58-58.

Egal je trajao sve do ulaska u zadnjih pola minute kad je Henry Walker tricom sa sedam metara postavio 75-72 za Cedevitu i proslavio plesom, nakon čega su slobodnim bacanjima gosti sačuvali vodstvo i upisali veliku pobjedu.

Jacob Pullen bio je prvo ime u pobjedničkom sastavu s 25 poena, od čega čak pet trica, Walker ih je ubacio tri i skupio 13 poena, a dvoznamenkast je bio i Miro Bilan s 11 koševa. Kod domaćina je Scottie Wilbekin ubacio 12, a Manu Markoišvili 11 poena.

Mršićeve već za tri dana očekuje regionalni derbi kod kuće protiv Budućnosti za prvo mjesto u ABA ligi, a 14. siječnja idu na novo europsko gostovanje kod Unicaje u Málagu.