Česi 'zapeli' na Kanađanima, Rusi 'razbili' SAD u 3. trećini

Kanađani su u svom polufinalu slavili protiv domaćina 2-0 (1-0, 1-0, 0-0), dok su Rusi zabili četiri gola u trećoj trećini za 4-0 (0-0, 0-0, 4-0) slavlje nad Amerikancima

U finalu ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva u hokeju na ledu koje se igra u Češkoj igrat će Kanada i Rusija. Kanađani su u svom polufinalu slavili protiv domaćina 2-0 (1-0, 1-0, 0-0), dok su Rusi zabili četiri gola u trećoj trećini za 4-0 (0-0, 0-0, 4-0) slavlje nad Amerikancima.

Taylor Hall doveo je Kanadu u vodstvo već u devetoj minuti, nakon asistencije Crosbyja, a za 2-0 pogodio je Jason Spezza sjajnim golom kroz noge češkog braniča i golmana. Domaćinima je jedan gol poništen, a nošeni sjajnom podrškom s tribina pokušat će barem osvojiti brončanu medalju protiv reprezentacije SAD-a.

U utakmici Rusije i SAD-a mreže su mirovale sve do 48. minute kada je Mozjakin zabio za 1-0. Drugi gol djelo je sjajnog Ovečkina koji je sve praktički napravio sam u 51. minuti, a u 56. je na 3-0 povisio Šipačjov. Izvadili su tada Amerikanci golmana, a Rusi su to kaznili minutu i pol prije kraja kada je praznu mrežu pogodio Malkin za bolan revanš SAD-u koji ih je pobijedio u natjecanju po skupinama.