Cibalia vodila, Slaven se vratio, nestalo struje, 'nestali' i gosti

Cibalia je vodila u Koprivnici 2-1 do 73. minute. Slaven je izjednačio, a nakon desetominutnog prekida zbog nestanka struje domaći su preko Barića zabili za preokret i pobjedu 3-2

Nogometaši Slaven Belupa pobijedili su Cibaliju u drugom kolu hrvatskog prvenstva 3-2 (1-2) pred oko 500 gledatelja na Gradskom stadionu. Koprivnički slavio je u uzbudljivoj utakmici u kojoj je Cibalia vodila 2-1 do 73. minute.

Domaćini su poveli već u 3. minuti golom Makedonca Mirka Ivanovskog, no gosti su poravnali dalekometnim udarcem Frane Vitaića u 22. minuti, da bi u 37. minuti Brazilac Tiago Rodrigues donio potpuni preokret Cibaliji.

U 73. minuti Ivanovski se po drugi puta upisao u strijelce i poravnao na 2-2.

Potom je uslijedio desetminutni prekid zbog nestanka struje na stadionu, a u 86. minuti Gordan Barić donio je domaćinima slavlje.

Osijek slavio u Zaprešiću

Rijeka je u petak razbila Istru na Rujevici 4-1, a u drugoj utakmici dana Osijek je u Zaprešiću dobio Inter 2-0.

Osječani su slavili golovima Aljoše Vojnovića u 50. minuti i Gabrijela Bobana u 68. minuti utakmice. Osijeku je ovo druga pobjeda bez primljenog gola nakon koje su došli na treće mjesto ljestvice.

Derbi Dinama i Hajduka na Poljudu, koji je po rasporedu također bio u nedjelju, prebačen je za 10. kolovoza zbog Dinamovih obaveza u Europi.

HNL, 2. kolo:

Slaven Belupo - Cibalia 3-2

Strijelci: 1-0 Ivanovski (3) , 1-1 Vitaić (22), 1-2 Tiago (37), 2-2 Ivanovski (73), 3-2 Barić (86)