Cibona i dalje stopostotna: Preokretom dobili Zadrane

Košarkaši Cibone očuvali su stopostotni učinak u NLB ligi i nakon 6. kola. Kod kuće su slavili protiv Zadra i to preokretom u posljednjoj četvrtini...

Cibona je i dalje stopostotna u NLB ligi. U goste im je stigao Zadar, a 'vukovi' su ih pobijedili 68-65. Nakon prve tri četvrtine Zadar je imao vodstvo 44-37, da bi potom Cibona u posljednjoj dionici zabila čak 31 koš (primila 21), samo šest manje nego u dotadašnjem dijelu susreta, te došla do pobjede. Domaćine je predvodio Marko Tomas s 20 ubačenih koševa (dvice 5/9, trice 3/6), iskupiši se tako za slabu večer u Euroligi sredinom tjedna kada je Fenerbahçeu zabio samo tri koša u Istanbulu. Kvalitetnu utakmicu odigrao je Amerikanac Jamont Gordon koji je bio precizan u završnici s linije slobodnih bacanja, te okončao susret s 11 koševa (uz 5 skokova i 3 asistencije), isto koliko je zabio i Antonio Graves. Dvoznamenkast kod Cibone bio je i kapetan Marin Rozić s 10 koševa. Zadrane je predvodio Damir Rančić s 16 koševa, od kojih je 12 ubacio s linije za tri poena (trice 4/5). Dvoznamenkast su učinak još ostvarili i Tomislav Ružić (14 koševa i 11 skokova), Marko Car (12 koševa) i Vladimer Boisa (10 koševa).