Cibona 'stotkom' do 14. naslova prvaka Hrvatske

Košarkaši Cibone neočekivano su lako pobijedili Zadar, 100-62, što je najuvjerljivija pobjeda u povijesti finala prvenstva Hrvatske

Košarkaši Cibone izveli su pravu demostraciju sile pred gotovo krcatim Domom Dražena Petrovića porazivši u odlučujućoj utakmici Zadar s čak 100-62. Niti u jednom trenutku pobjeda nije dolazila u pitanje, Zadrani su djelovali izgubljeno, a Vukovi su pružili daleko najbolju partiju u cijeloj sezoni. Zadar je poveo 4-2, ali to je bilo to. Cibona je odgovorila serijom 19-0 i već početkom druge četvrtine imala ogromnih 25 poena razlike. Gečevski je ubacio prvih devet zadarskih koševa, a njegovi suigrači praktički nisu niti postojali na terenu. Tek nakon ogromnog vodstva Zagrepčani su se primirili i dopustili gostima približavanje na 11 razlike. Da je Carlo English na startu drugog poluvremena pogodio dvije ispaljene trice, možda bi Zadar i imao šanse vratiti se u igru, no Kanađanin se potpuno uklopio u sivilo momčadi Ace Petrovića, a cibosi su ubrzo opet pobjegli na nedostižnu razliku. U zadnje tri minute Dražen Anzulović dao je priliku malo korištenim igračima. A Žuža je tricom za konačnih i najvećih 100-62 doveo dvoranu u delirij.