Ćorić je prošao u treće kolo US Opena, sad ga čeka Medvjedev

Ćorić je pobijedio 97. igrača svijeta Španjolca Roberta Carballesa 7-6 (4), 6-2, 6-3 i prošao u treće kolo gdje ga čeka Rus Danil Medvjedev kojeg je dosad dvaput pobijedio i jedanput od njega izgubio

Borna Ćorić plasirao se u 3. kolo US Opena nakon što je u srijedu svladao 97. igrača svijeta Španjolca Roberta Carballesa sa 7-6 (4), 6-2, 6-3 poslije 2 sata i 32 minute igre.

Nakon što je prvi set odlučen u tie-breaku, Borna Ćorić je u preostala dva seta bio puno uvjerljiviji.

U drugom setu je kod vodstva 3-2 napravio "break", a potom je set zaključio još jednim oduzetim servisom. Treći set ponudio je sličan scenario, Ćorić kod vodstva 3-2 oduzima servis protivniku i potom rutinski privodi meč u svoju korist.

U sljedećem kolu Ćorić ide na Rusa Danila Medvjedeva, koji je pobijedio Grka Tsitsipasa 6-4, 6-3, 4-6, 6-3. Ćorić i Medvjedev igrali su triput, Borna je slavio dvaput, ove godine u Cincinnatiju 6-2, 6-3 te prošle godine u Italiji.

U jedinom meču na tri dobivena, Medvjedev je dobio Bornu u Wimbledonu ove godine 7-6, 6-2, 6-2.