Dinamo s 4 gola zaželio dobrodošlicu Dragovoljcu

Nogometaši Dinama su, kao što se i očekivalo, lako svladali Hrv. Dragovoljac na startu HNL-a. Zabijali su Morales, Sammir, Slepička i Mesarić

Aktualni hrvatski prvak Dinamo lako je svladao povratnike u u 1. HNL Hrvatski Dragovoljac 4-1. 'Modri' su pred 700-injak ljudi na jakoj kiši pitanje pobjednika riješili već u prvih 45 minuta golovima Moralesa, Sammira, Slepičke i Mesarića. Jedini gol za goste zabio je Kešinović koji je iskoristio neopreznost Dinamove obrane.
Od prvog sučevog zvižduka igrala se preselila na polovicu Dragovoljca, a 'modrima' nije trebalo dugo da povedu. Već u četvrtoj minuti Morales se 'prošetao' desnom stranom gostujuće obrane te je lako poentirao u surptni kut golmana Franića. Kao da je osmogodišnje izbivanje Dragovoljca iz najvišeg ranga utjecalo na kordinaciju igrača, a već su nakon osam minuta morali po drugi put vaditi loptu iz mreže. Na 2-0 je povisio Sammir koji je 'plasirkom' nakon progiravanja Sivonjića poslao loptu u bliži kut. Prilike Dinama su se redale u prosjeku svakih četiri minute. Sivonjićev gol je poništen nakon zanimljivije reakcije suca koji je zaustavio akciju tik prije postizanja gola jer je baklja uletila u gol.
No, to nije omelo domaćine. Slepička u 21. minuti sam i neometan poentira glavom za nedostižnih 3-0. Dinamo ne bi bio Dinamo da ne primi gol zbog zbunjenosti obrane. Barbarić je u dvije minute mogao preusmjeriti susret. Prvo je u 31. minuti zbog fauliranja Zlatara mogao dobiti izravni crveni, da bi dvije minute kasnije skrivio gol. Kešinović je nakon ubačaja iz drugog pokušaja smanjio na 3-1 dok je Barbarić samo gledao. Četvrti gol Dinama zabio je Leonard Mesarić, ujedno njegov prvi u modrom dresu. U drugom poluvremenu kiša je pojačavala, a igrači obje momčadi kao da su čekale da se sklone na suho. Konačnih 4-1, prva Dinamova pobjeda i optimizam uoči susreta sa Šerifom...

Rezultati 1. kola HNL-a
Dinamo - Hrv. Dragovoljac 4-1 (Morales 4', Sammir 8', Slepička 21', Mesarić 37'; Kešinović 33')
Hajduk - Istra 1961  6-1 (An. Sharbini 19', Oremuš 25', Andrić 34', Ah. Sharbini 36', Ljubičić 44, Ibrčić 81' (11m)'; Šehić 20')
Karlovac - Inter Zaprešić   3-0 (Špišić 43', Husić 48', Kovačević 70')
Rijeka - RNK Split    1-0 (Vidić 45' (ag))
Varaždin - Zadar    2-1 (Brezovec 22', 76', Begonja 89'))