Dodo junak Intera s tri gola, gledao ga i Eduardo

Odigrano je pet dvoboja posljednjeg kola prve HNL. Sezona završava večerašnjim petim ogledom sezone Hajduka i Dinama na Poljudu

INTER – RIJEKA 3:0 (Dodo 21, 48, 74)
Junak posljednjeg kola HNL-a je Brazilac Dodo, koji je došao u klub na preporuku Eduarda Da Silve. Naš ubojiti napadač prisustvovao je utakmici i vjerojatno time dodatno motivirao Doda, koji je s tri gola doslovno sam svladao Rijeku. Trećeplasirana momčad prvenstva stigla je u Zaprešić bez najboljih igrača, braće Sharbini, a nedostajalo im je još šest prvomtimaca, tako da cijelu utakmicu praktički nisu imali priliku. Rezultat je mogao smanjiti Štrok koji je iz slobodnog udarca pogodio stativu.
OSIJEK – SLAVEN B. 1:2 (Nikšić 21/Lapić 2, Kresinger 14)
Nogometaši Slavena u Osijeku su sve riješili dvama golovima u prvih 15 minuta. Pokušavao je Osijek do kraja doći barem do remija, no nisu uspjeli. Tek je Nikšić smanjio golom u 21. minuti.
ZAGREB–ZADAR 3:1 (Abdurahimi 10, Mujdža 29,Parlov 85/Ljubičić 17)
Pred svojim navijačima Zagreb je odigrao dostojnu oproštajnu utakmicu od sezone. I oni su pobjedu praktički osigurali u prvih pola sata igre, iako su nakon sjajnog udarca Ljubičića s 25 metara i oni strijepili. Iz penala je sve riješio Parlov u finišu utakmice.
CROATIA S. – VARTEKS 2:1 (Jukić 13, Šaban 64/Hojski 35)
Croatia je otvarila prvu proljetnu pobjedu protiv nemotiviranog Varteksa. Jukić je najavio veselje u 13. minuti, a sjajnim udarcem debitant Hojski izjednačio je još u prvom dijelu. Presudio je Šaban iskoristivši grešku Carlosa u 64. minuti
CIBALIA – ŠIBENIK 2:1 (Lukačević 37, Malčić 47/Alispahić 40)
Nogometaši Šibenika mogli su se oprostiti od sezone remijem da Milardović u finišu nije propustio pogoditi penal. Povela je Cibalija preko Lukačevića odgovorio Alispahić, a presudio Malčić.