Debi kapetana Rakete! Triput asistirao i odveo Barcu dalje

KAPETANSKI! Ivan Rakitić je nakon Jamesa Rodrigueza prvi prvoligaški igrač koji je u utakmici Kupa kralja triput asistirao. Kolumbijac je to napravio 2016. godine, zanimljivo - isto protiv Cultural Leonesa

Došao, odradio posao i izašao. I to kao kapetan! Tako se može opisati utakmica Ivana Rakitića za Barcelonu koja je s 4-1 pobijedila Leonesu u šesnaestini finala Kupa kralja. Raketa je po prvi put otkako je u Barceloni imao na svojoj ruci kapetansku traku. Messi nije igrao pa je trener Valverde veliku čast ukazao našem veznjaku.

Posljednjih godina kapetansku traku jednog od najvećih klubova svijeta su po jednom nosili samo Ter Stegen (2017-18), Rafinha (2016-17), Pedro (2014-15), Márquez (2009-10), Sylvinho, Jorquera (2008-09) i Gabri ( 2005-06).

Raketa je u 45 minuta asistirao tri puta, a onda na poluvremenu izašao iz igre. Prvo je proigrao El Haddadija u 18. minuti,  pa dodao Denisu Suarezu koji je povisio na 2-0 u 26. minuti. Svoju je sjajnu predstavu završio u 43.minuti ubačajem Malcomu.

Na poluvremenu je umjesto njega zaigrao Sergio Busquets, a u nastavku su pala još dva gola. Prvo je Sene zabio za goste, a u 70. je minuti Suarez postavio konačni rezultat.

Ivan Rakitić je nakon Jamesa Rodrigueza prvi prvoligaški igrač koji je u utakmici Kupa kralja triput asistirao. Kolumbijac je to napravio 2016. godine, a zanimljivo - isto protiv Cultural Leonesa.