Drama u finalu: Srna zabio iz penala, ali Vida je osvojio kup

Kijevski Dinamo osvojio je ukrajinski kup pobijedivši Šahtar 5-4 nakon penala na stadionu u Kijevu. Domagoj Vida i Darijo Srna igrali su svih 120 minuta u finalu...

Dinamo iz Kijeva osvojio je ukrajinski kup i duplu krunu. Tisuće navijača upale su na travnjak olimpijskog stadiona u Kijevu kako bi proslavili naslov sa svojim igračima. Dinamo je slavio protiv Šahtara nakon dramatičnog izvođenja penala 5-4.

Vida i Srna igrali su cijelu utakmicu, uključujući produžetke nakon što je regularnih 90 minuta završilo bez golova. Nije golova bilo ni u produžecima, a Darijo Srna zabio je penal za Šahtar. Nije pomoglo jer Šovkovksij je obranio ključni penal koji je pucao Hladkij i slavlje domaćina moglo je početi.

Kijevski Dinamo ove je sezone prekinuo dominaciju Šahtara u prvenstvu te osvojio naslov Ukrajine. Šahtar je cijelu sezonu zbog ratnog stanja u zemlji igrao na tuđem stadionu, daleko od svoje Donbass Arene koja je nekoliko puta pogođena granatama.

I u takvom su stanju bili drugi u prvenstvu, došli do osmine finala Lige prvaka i ispali u finalu kupa. Kapa do poda...