Eduardo da Silva zabio deseti gol sezone u pobjedi Šahtara

Bivši hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva zapečatio je domaću pobjedu Šahtara protiv gradskog rivala Olimpika u Lavovu. Iz blizine je poentirao za 3-0. To mu je deseti gol sezone

Bivši hrvatski nogometni reprezentativac Eduardo Alves da Silva bio je strijelac za Šahtar iz Donjecka koji je u susretu 22. kola ukrajinskog prvenstva u Lavovu kao domaćin svladao gradskog suparnika Olimpik 3-0 (3-0).

Eduardo, koji je odigrao drugo poluvrijeme za Šahtar, pogodio je za konačnih 3-0 u 89. minuti. Bio je to njegov deseti ovosezonski gol za Šahtar u prvenstvu te 13. ukupno (jedan u Ligi prvaka, dva u Europskoj ligi).

Kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna nije nastupio za Šahtar koji se nalazi na drugom mjestu ljestvice s 56 bodova, pet manje od vodećeg Dinama iz Kijeva. Olimpik je deveti s 21 bodom.