Eduardo i Niko počeli na klupi, Ćorluki 90 minuta

Duduov Arsenal je pobijedio Kranjčarov Portsmouth 3-1, a Ćorlukin Manchester City minimalno je poražen u gostima kod Blackburna

Tri hrvatska 'Engleza' bila su u akciji u nedjeljom dijelu programa Premiershipa. Momčadi Nike Kranjčara i Eduarda da Silve igrale su međusobno, dok je Ćorluka sa svojom ekipom gostovao kod Blackburna. Arsenal je pobijedio Portsmouth 3-1. Golove za Arsenal zabijali su Adebayor u 8. minuti iz penala, Fabregas u 35. i Rosicky u 59. minuti.Jedini gol za 'Pompey' zabio je u 60. minuti iskusni Nwankwo Kanu. Našeg Eduarda nema na listi strijelaca, i to ponajviše zato što je u igru ušao tek u 79. minuti. Arsene Wenger je očito odlučio dati mali predah hrvatskom Brazilcu nakon sjajne predstave u srijedu u Ligi prvaka... Na klupi je utakmicu počeo i Niko Kranjčar, ali njega je Redknapp poslao na travnjak, i to odmah na početku drugog poluvremena. Inače, utakmice je bila vrlo atraktivna, no obilovala je pogreškama gostujuće obrane. Golman Portsmoutha David James srušio je van Persija odmah na otvaranju, a penal je realizirao Adebayor. Deset minuta prije prvog poluvremena izveden je korner, najviše je skočio Gilberto Silva, koji je dodao do Fabregasa. Španjolac je samo zakucao loptu u gol. Na 3-0 povisio je Čeh Rosicky u 59. minuti, nakon još jedne greške Portsmouthove obrane, koja je dozvolila Arsenlu brzo izvođenje slobodnog udarca. Samo minutu potom Utaka je dodao Adebayoru, koji zabija počasni gol za konačnih 3-1. Niti Niko Kranjčar nije uspio pomoći gostima da dođu barem do boda. Iako je u 49. minuti isključen Arsenalov Senderos. Ni boda nije osvojio ni Vedran Ćorluka s Manchester Cityjem. Pobjedu Blackburnu donio je Benni McCarthy golom u 7. minuti. Mladi golman Kasper Schmeichel obranio je udarac Roque Santa Cruza, nakon čega je Južnoafrikanac loptu pospremio u mrežu. PREMIER LIGA, 5. KOLO: Arsenal - Portsmouth 3-1 (Adebayor, Fabregas, Rosicky / Kanu) Blackburn - Manchester City 1-0 (McCarthy) West Ham - Chelsea 2-0 (Knight, Agbonlahor)