Eduardo igrao, Arsenal se pridružio Chelseaju u vrhu

Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video
Nogometaši Arsenala pobijedili su na gostovanju Hull 2-1, a gol odluke zabio je Nicklas Bendtner. Eduardo da Silva u igru je ušao u 76. minuti...

Momčad Arsenea Wengera pobijedila je i drugi put u samo četiri dana. Nakon što je na Emiratesu stradao Porto u Ligi prvaka,  večeras su u gostima jedva pobijedili Hull 2-1. Iako je pobijedio, Arsenal je odigrao lošu utakmicu i do pobjede došao tek u sudačkoj nadoknadi. Ponovno je čovjek odluke bio Nicklas Bendtner. Arsenal je vodio već od 14. minute kada je Andrej Aršavin zatresao mrežu nakon lijepe akcije u kojoj je zavarao dvojicu braniča domaćih i potom plasirao loptu u donji lijevi vratarov kut. No domaćini su vrlo brzo izjednačili. Sol Campbell skrivio je penal nad Hesselinkom, a povremeni reprezentativac Jimmy Bullard zabio je za 1-1 u 28. minuti. U 45. minuti isključen je Boateng, ali Arsenal cijelo poluvrijeme nije uspio stvoriti ozbiljniju akciju pred golom Hulla. Tek u trećoj minuti nadoknade Bendtner je zabio za slavlje i sva tri boda 'topnika' nakon 'bombe' Denilsona. Arsenal se tako pridružio Chesleaju na vrhu Premiershipa s istim brojem bodova. Eduardo da Silva igrao je od 76. minute kada je zamijenio Samira Nasrija.