Eduardo je zabio glavom, Srna asistirao za pobjedu

Sjajan su susret odigrali hrvatski reprezentativci u dresu ukrajinskog Šahtara. Eduardo je zabio, a Srna asistriao za pobjedu protiv Metalista (2-1)

Šahtar je gubio na gostovanju kod Metalista 1-0. Domaćini su poveli preko Taisona. No tada je trener Šahtara napravio ključan potez. Ubacio je Eduarda da Silvu u 65. minuti i mogao je mirno pratiti utakmicu. Hrvatski je reprezentativni napadač zabio samo sedam minuta kasnije glavom za 1-1 i tako se odužio rumunjskom treneru. Bio je to Eduardov treći prvenstveni gol i drugi u samo četiri dana, nakon što je u srijedu zabio i u ukrajinskom kupu.
Odlučujući gol vrijedan tri boda Šahtaru je donio Armenac Henrikh Mkhitaryan u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Zabio je na asistenciju još jednog hrvatskog reprezentativca Darija Srne.