Eduardo prekrasnim golom odveo Arsenal dalje u kupu

Eduardo da Silva zabio je sjajan gol glavom na centaršut Carlosa Vele za 2-1 pobjedu Arsenala na West Hamom i to u trećem kolu FA Cupa...

Momčad Arsenala prošla je u 4.kolo FA Cupa pobjedom nad West Hamom i to ponajviše zahvaljujući sjajnom hrvatskom napadaču Eduardu. Zabio je Dudu prekrasan gol glavom pred sam kraj utakmice i postavio konačan rezultat od 2-1 za 'topnike'. Nije dobro počelo za momčad Arsenea Wengera. Poveli su domaćini golom Diamantija u 45. minuti. Arsenal je napadao i to mu se na kraju isplatilo. Prvo je Ramsey u 78. minuti zabio za izjednačenje, da bi u 83. minuti Eduardo da Silva na centaršut Carlosa Vele s lijeve strane sjajno trznuo glavom i matirao nemoćnog golmana West Hama Roberta Greena. To je hrvatskom nogometnom reprezentativcu peti ovosezonski gol u dresu Arsenala, a potvrda da je zaliječio ozljedu je i činjenica da je odigrao svih 90 minuta za 'topnike', drugi put ove sezone.