Eintrachtu i Werderu osvojili su po bod u derbiju začelja...

Obje momčadi još uvijek strahuju od mogućeg ispadanja u drugu ligu, pa tako niti ovaj bod nije promijenio previše njihove pozicije na bundesligaškoj ljestvici

U Frankfurtu su nogometaši Eintrachta i bremenskog Werdera odigrali prvu utakmicu 29. kola Bundeslige. Završilo je bez pobjednika uz rezultat 1-1...

Obje momčadi još uvijek strahuju od mogućeg ispadanja u drugu ligu, pa tako niti ovaj bod nije promijenio previše njihove pozicije na ljestvici. Werder je na 12. mjestu, Eintracht jednu poziciju slabiji, ali bodovno nisu previše udaljeni od drugoligaške provalije. Werder je pet bodova iznad opasne zone, a Eintracht četiri, s tim da sve ostale momčadi tijekom vikenda igraju svoje oglede ovog kola.

Oba su pogotka postigli igrači Eintrachta. Halil Altintop je zabio autogol u 58. minuti, dok je domaćinu barem bod spasio Fenin golom sedam minuta prije kraja utakmice. Inače, Eintracht je tijekom utakmice bio mnogo bolja momčad, a u tom kontekstu je najbolje reći da je vratar Werdera Tim Wiese bio apsolutno igrač utakmice, obranivši najmanje tri zicer šanse igračima Eintrachta.