Englezi isprašili Španjolce, ovo im nitko nije učinio 114 godina

Engleska je iznenadila Španjolsku u Sevilli s 3-2. Španjolska nikad u službenoj utakmici nije primila tri gola kod kuće, a Englezima su već u prvom poluvremenu vodili s velikih 3-0

Reprezentacija Engleske razbila je Španjolsku na gostujućem terenu u Sevilli i time potpuno zakomplicirala situaciju u našoj skupini Lige nacija. Završilo je 2-3 (0-3) uz dva pogotka Raheema Sterlinga i jedan Marcusa Rashforda. Utakmicu slobodno možemo okarakterizirati povijesnom.

Padali su brojni rekordi. Španjolska u 114 godina postojanja tamošnjeg saveza nikad nije primila tri pogotka kod kuće, a Englezima je to pošlo za nogom već u prvom poluvremenu. Gosti su poveli u 16. minuti preko Raheema Sterlinga koji je poentirao na milimetarski preciznu asistenciju Marcusa Rashforda. Prekinuo je time Sterling post dug tri godine i sedam dana, kada je zadnji put poentirao u dresu reprezentacije protiv Estonije.

Na 0-2 diže Marcus Rashford u 30. minuti. Krasno mu asistira Harry Kane, a napadač Manchester Uniteda bježi obrani domaćih i lako poentira. Čavao u lijes Španjolske zabija Raheem Sterling drugim pogotkom na utakmici. Ponovno je u ulozi asistenta bio Harry Kane. Tottenhamov igrač je prvi put upisao dvije asistencije u jednoj utakmici.

Momčad Luisa Enrique se pokušala vratiti, ali motivirani Englezi nisu posustali. Španjolci su smanjili preko Paca Alcacera u 58. minuti. Potvrdio je time Alcacer sjajnu formu iz Borussije Dortmund. U samom smiraju susreta konačnih 2-3 postavlja Sergio Ramos glavom nakon sjajnog ubačaja.