EP: Odbojkaši stigli do polufinala, odlučivao ždrijeb

Ždrijebom je odlučeno da će u polufinalu EP-a igrati domaćin Rusija i Srbija, te Španjolska i Finska, koja je bila u skupini s Hrvatskom

Europsko prvenstvo u odbojci, koje je za hrvatsku reprezentativce davna prošlost, stiglo je do polufinala. U četvrtak su odigrane posljednje utakmice po skupinama, nakon kojih su poznata oba polufinalna para. Pomalo neočekivano, jedina ekipa iz 'hrvatske' skupine koja je u ovom društvu na koncu je - Finska. Bugari i Talijani neće u borbu za medalje, jednako kao ni Njemci, momčad najavljivana kao 'dark horse' prvenstva.
U posljednjem kolu skupina E i F dva pobjednika skupina, Španjolci i Rusi, igrali su peti set, nakon kojih su i jedni i drugi izašli kao pobjednici. Jedino Rusija i Španjolska dosad nisu poraženi.
U skupini E Njemačka je u tri seta pobijedila Francusku, Nizozemskoj su trebala četiri da dobiju Slovake i ostave ih na 0-5, a Španjolci su kroz tie-break uzeli bodove Srbiji. U skupini F igrana su dva peta seta. Poljaci su nakon 0-2 došli na 2-2 Talijanima, ali nisu izdržali odlučujući set. Rusi su s 15-8 u tie-breaku došli do pobjede protiv Finske, a jedino su Bugari Belgiju pobijedili bez 'pripetavanja'.

SKUPINA E (Sankt Petersburg):
Njemačka - Francuska   3-0 (25-14, 25-22, 25-21)
Srbija - Španjolska    2-3 (24-26, 19-25, 26-24, 25-22, 10-15)
Nizozemska - Slovačka  3-1 (30-28, 22-25, 25-18, 25-17)

SKUPINA F (Moskva):
Belgija - Bugarska  1-3 (25-22, 23-25, 23-25, 17-25)
Poljska - Italija   2-3 (23-25, 23-25, 28-26, 25-20, 9-15)
Rusija - Finska     3-2 (22-25, 28-26, 22-25, 25-16, 15-8)
 6. Poljska        5 0  5  5-15   5

Sustav natjecanja na ovom EP kaže da se parovi polufinala ne određuju na osnovu plasmana u skupini, već ždrijebom. Nakon što su završene sve utakmice, i taj famozni ždrijeb je obavljen. Ispalo je kako bi bilo da su parovi određeni na osnovu plasmana. Na domaćina će u polufinalu Srbija, a uvertira tom meču bit će dvoboj Španjolske i Finske.