EP: Sanja Jovanović osvojila je broncu na 50 metara leđno!

Dubrovačka plivačica Sanja Jovanović (29) osvojila je treće mjesto u finalu discipline 50 metara leđno na Europskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Izraelu...

Hrvatska plivačka reprezentacija ima prvu medalju na Europskom prvenstvu u malim bazenima! Sanja Jovanović (29) osvojila je broncu u finalu discipline 50 metara leđno u izraelskoj Netanyi.

Dubrovkinja je s 26,45 sekundi u cilj doplivala treća, iza trofejne Mađarke Katinke Hosszu (26,13) i Poljakinje Aleksandre Urbanczyk (26,27).

Bronca u Izraelu Sanji je ukupno deveta medalja na EP-ima u 25-metarskim bazenima i prva bronca. Ima i tri medalje s kontinentalne smotre u velikim bazenima te dvije medalje sa Svjetskih prvenstava iz Manchestera 2008. (zlato na 50m, bronca na 100m leđno).

U subotu je u finalu od hrvatskih plivača nastupio i Mario Todorović u disciplini 50 metara leptir i osvojio posljednje, osmo mjesto s rezultatom 23,16 sekundi. Pobijedio je Ukrajinac Andrij Govorov (22,36).