Euro u karateu: Ana Lenard je zlatna, Ivona Tubić brončana

Sjajne vijesti dolaze s Europskog karate prvenstva u Finskoj. Ana Lenard okrunila se zlatnom medaljom u kategoriji do 61 kilograma. Ivona Tubić osvojila je broncu...

Nakon četiri medalje u dva dana na Europskom prvenstvu u taekwondou i zlata Lucije Zaninović, još jedna Hrvatica okrunila se europskim zlatom u borilačkim sportovima.

Hrvatska je na Europskom prvenstvu u Finskoj osvojila dvije medalje, a Ana Lenard zlatna je u kategoriji do 61 kg. Broncu je u kategoriji do 68 kg osvojila Ivona Tubić.

Ana je u četvrtak s četiri pobjede osigurala finale, a danas je u borbi za zlato bila bolja od Srpkinje Sanje Cvrkote. Ivona Tubić broncu je osvojila također protiv predstavnice iz Srbije, Ivane Čomagić. Jelena Kovačević nije uspjela do medalje u kategoriji do 55 kg.

Hrvatska ženska karate reprezentacija bori se za broncu protiv Španjolske.