Eurobasket '07.: Hrvatska počela porazom na EP-u

Hrvatska reprezentacija na startu EP-a izgubila je 85-77 od Latvije, proglašene “nagaznom minom” Eurobasketa

Latvijci su nas jednostavno “pomeli”, nije nam pomoglo ni na trenutak pristrano suđenje Lamonice, kojeg još pamtimo po “oružanoj pljački” iz Beograda. - Nisam zabrinut zbog poraza koliko zbog načina na koji smo izgubili - rekao je nakon utakmice Repeša, koji se i sam utopio u sivilo svoje momčadi. Utakmica je počela u krivom smjeru od samog početka, naši su igrali pod ručnom i potpuno bez ideje, što je natjeralo izbornika da do 15. minute u igru pošalje sve igrače osim mladog Baraća. Ista petorka nije na terenu provela ni pet minuta. - U obrani su nas lako probijali, u napadu nismo mogli ništa. Takvom igrom poraz je bio neizbježan - zaključio je Repeša. Najviše je škripalo u individualnoj obrani i organizaciji igre. Odgovornost za poraz, prije svih, pada na one od kojih se najviše očekivalo, na nesigurnog Planinića, nemoćnog Markotu i neprecizne Popovića, Kusa i Rozića. Utakmica je prelomljena u trećoj četvrtini serijom Latvijaca 10:0 kad su se odvojili na za nas nedostižnu prednost 53:41. Jedine svijetle točke bili su Prkačin, Kasun i na trenutke Ukić, koji je poraz primio hladno: - Ako smo došli plakati nakon prve izgubljene utakmice, nismo trebali ni dolaziti. SASTAVI: HRVATSKA: Banić, Barać, Kasun 18, Kus 7, Markota 6, Planinić 10, Popović 12, Prkačin 8, Rozić 3, Stojić, Tomas 4, Ukić 9 LATVIJA: Biedrins 14, Blums 13, Cipruss, Grafs 1, Helmanis 13, Jahovics 3, Janicenoks 10, Skele 17, Vaikulis, Valters 4, Veselovs 2, Vitols 8