Eurokup: Gran Canaria dobila Cedevitu u 1. utakmici osmine

Košarkaši Cedevite izgubili su prvu utakmicu 1/8 finala Eurokupa od Gran Canarije u Domu Dražena Petrovića. Španjolci su slavili 84-76. Uzvrat je za tjedan dana...

Cedevita je znala da će samo vrhunskom predstavom moći parirati Gran Canariji, španjolskoj momčadi koja je u Eurokupu do prve utakmice osmine finala dobila 15 od 16 utakmica u ovoj sezoni. Na kraju su Zagrepčani u Draženovu domu izvukli tijesan poraz 84-76.

Odlično su Repešini izabranici otvorili utakmicu. Nakon startne serije gostiju 7-0, Cedevita se u šestoj minuti vratila na 9-9, potom do kraja prve četvrtine došla do šest koševa viška (25-19). Gran Canaria je tricom Kurica u 13. minuti došla na 29-29, a do poluvremena je ostao egal na semaforu (44-45).

U trećoj četvrtini gosti su se prvo odvojili na šest koševa prednosti (49-55), no "vitamini" se nisu predavali na kraju treće dionice na semaforu je stajalo 60-62. Ipak, kvalitetniji kadar španjolske momčadi došao je do izražaja u zadnjoj četvrtini koju su gosti dobili 22-16  i tako s osam koševa prednosti odlaze na uzvrat u Las Palmasu za tjedan dana. Među osam prolazi momčad s većim ukupnim brojem koševa u dvije utakmice.

Najefikasniji igrač u redovima Cedevite bio je Fran Pilepić s 18 poena, a deset je dodao Stanko Barać. Španjolci su imali tri dvoznamenkasta, Brada Newleyja (16), Kylea Kurica i Alberta Oliviera (oba po 12 koševa).