Europska liga odbojkašica: Poraz Hrvatske u pet setova

Slavonski Brod je u subotu bio domaćin utakmici 7. kola skupine C Europske lige odbojkašica. Bjeloruskinje su dobile Hrvatice 3-2 (25-20, 25-20, 22-25, 23-25, 15-11)

Bjeloruskinje su rutinski dobile prva dva seta, oba puta po 25-20, no od treće dionice, pa nadalje, se situacija na parketu počela mijenjati. Hrvatske odbojkašice su počele igrati mnogo bolje, te su drugi set dobile 25-22, a u pravom zamahu su odigrale i veliki dio četvrtog seta.

Naime, povele su sa 20-10 i u svakom segmentu igre su razbijale suparnice. Ipak, tada se dogodio nevjerojatan zastoj u igri, a Bjelorusija je 10-20 okrenula u vodstvo 21-20. Veliki povratak Bjelorusija nije materijalizirala dobivenim mečom, već je Hana Čutura u odličnim napadačkim akcijama ipak donijela Hrvatskoj set 25-23 i izjednačenje na 2-2.

Hrvatska je u odlučujućem petom setu povela s 4-2, no na servis Karšakevič je Bjelorusija okrenula na 6-4 i potom čuvala prednost do kraja meča. Hrvatska je time upisala novi, sedmi poraz u skupini C, dok je Bjelorusija upisala treću pobjedu.

Europska liga odbojkašica, skupina C, 7. kolo:

Hrvatska - Bjelorusija 2-3 (20-25, 20-25, 25-22, 25-23, 11-15)

Redoslijed: 1. Turska 6-0 (-1), 2. Rumunjska 4-2 (-1), 3. Bjelorusija 3-4, 4. Hrvatska 0-7.