Evertonu drama u gostima kod solidnog Stokea Cityja

Pobjedom 3-2 na gostovanju Everton je pobjegao s dna ljestvice. Momčad iz Liverpoola vodila je 2-0, ali na kraju morala 'čupati' pobjedu

Golom Yakubua Everton je poveo u 41. minuti, a već nakon šest minuta nastavka bilo je i 2-0. Ovoga puta pogodio je Anichebe. No Stoke se nije predavao i već u 54. minuti su smanjili na 1-2 preko Olofinjana. Taj je rezultat na semaforu svjetlio samo devet minuta, a onda je Fuller izjednačio na 2-2 i vratio potpunu neizvjesnost u jedini nedjeljni ogled Premiershipa. Potez odluke djelo je Australca Tima Cahilla, koji je za pobjedu Evertona zabio u 77. minuti. Everton je sada 10. na ljestvici sa šest bodova nakon četiri kola, Stoke je 19. Iza njih je samo Tottenham...