Evo kad Hrvatska igra finale Svjetskog prvenstva u vaterpolu

Bit će to četvrta prilika da naši vaterpolisti osvoje treće svjetsko zlato nakon Budimpešte 2017. godine te Melbournea 2007. godine, a u oba su navrata bili bolji od Mađarske

Nakon drame peteraca je hrvatska vaterpolska reprezentacija izborila finale Svjetskog prvenstva u Dohi pobjedom protiv Francuske! 'Barakude' su nakon 11-11 u 32 minute u raspucavanju peteraca slavili s 6-5, odnosno ukupnih 17-16 i ušli u finale gdje neće imati priliku uzvratiti Španjolcima za dva nedavna poraza, već ih tamo čekaju Talijani koji su pobijedili s 8-6.

POGLEDAJTE VIDEO: Reakcije nakon ulaska u finale

VELIKA FEŠTA U DOHI Hrvatska - Francuska 17-16: Uh, kakva drama! Mate Anić skinuo 6. peterac i uveo nas u finale!

Bit će to četvrta prilika da naši vaterpolisti osvoje svjetsko zlato nakon Budimpešte 2017. godine i pobjede protiv Mađarske (8-6) te Melbournea 2007. godine kad su bili također bolji od Mađara s 9-8 nakon produžetaka. S prošlog SP-a izabranici Ivice Tucka imaju četvrto mjesto te su svakako popravili plasman.

KOMENTAR Tucak je ponovio potez koji nas je odveo u Tokio. Tri finala u 18 mjeseci, to može samo Hrvatska

Bit će to i prilika za 'isprati gorak okus' finala Europskog prvenstva u Zagrebu ove godine gdje su 'barakude' nakon veličanstvene tri četvrtine na kraju za gol izgubili od Španjolaca (11-10). Finale je na rasporedu u subotu, 17. veljače, s početkom u 15 sati i 30 minuta.