F. Lampard promašio penal: Toure i Tevez srušili Chelsea

Manchester City je pobijedio Chelsea 2-0, ali tko zna kako bi završilo da je Frank Lampard u 52. minuti pri rezultatu 0-0 iskoristio penal koji je izborio Demba Ba

U nedjelju su bile na rasporedu dvije utakmice 27. kola Premiershipa, a veliki derbi igrao se na Etihadu gdje je Manchester City ugostio Chelsea. Gosti su imali priliku da eventualnom pobjedom dođu na samo bod zaostatka za 'građanima', međutim nisu uspjeli u tom naumu te su na kraju morali domaćinu priznati da je bolji.

City je pobijedio 2-0, ali tko zna kako bi završilo da je Frank Lampard u 52. minuti pri rezultatu 0-0 iskoristio penal koji je izborio Demba Ba. Veznjak Chelsea je pucao u donji lijevi kut, ali je Hart pogodio stranu i obranio.

Na gol na Etihadu čekalo se do 63. minute kada je za erupciju oduševljenja domaćih navijača pogodio Yaya Toure.

Pobjedu Manchestera fantastičnih golom potvrdio je Tevez u 85. minuti.

U drugoj utakmici nedjeljnog programa Premiershipa Newcastle je pobijedio Southampton 4-2.

City je pobjedom smanjio zaostatak za Unitedom na 12 bodova, te povećao prednost ispred Chelseaja na sedam bodova.