FA Cup: Liverpool uvjerljiv protiv niželigaša Lutona

Nakon što je u prvom susretu u Lutonu Liverpool odigrao tek skromnih 1-1 u trećem kolu FA Cupa, u uzvratnom susretu bilo je 5-0 za Redse

Odigrano je pet ponovljenih utakmica 3. kola FA Cupa. Liverpool je na Anfieldu s najjačim sastavom svladao trećeligaša Lutona 5-0.Nakon što je u prvom susretu u Lutonu Liverpool odigrao tek skromnih 1-1 u trećem kolu FA Cupa, ponovljeni susret na Anfieldu donio je očekivani rezultat, uvjerljivu pobjedu Liverpoola 5-0. Menadžer Redsa Rafael Benitez, inače sklon čestim rotacijama u prvih 11, izveo je na teren uglavnom najjaču postavu, osim što na golu nije bilo Reine. Mrežu gostiju načeo je Ryan Babel u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Kapetan Steven Gerrard zabio je tri gola u razmaku od 19 minuta, a u strijelce se upisao i iskusni finski stoper Sami Hyypiä, koji je poentirao glavom nakon centaršuta Gerrarda. Gledatelji na Anfieldu, poglativo na glasovitoj tribini Kop, svojim su transparentima još jednom dali svoju podršku Benitezu, kojem se, sudeći po napisima u engleskim novinama, sve više trese stolica, a neki od transparenata bili su i uvredljivi na račun američkih vlasnika kluba, nesklonih Benitezu. U dvoboju dva kluba iz Premiershipa, Tottenham je u gostima pobijedio Reading 1-0 zahvaljujući pogotku irskog napadača Robbieja Keanea u 14. minuti. West Bromwich Albion i Charlton odigrali su u 90 minuta 2-2, pa je, i nakon dodatnih 30 minuta, odluka pala tek u izvođenju jedanaesteraca. Uspješniji je bio domaćin s 4-3.

FA CUP, 3. KOLO, PONOVLJENE UTAKMICE:

Liverpool – Luton 5-0 (Babel 45, Gerrard 53, 64, 72, Hyypiä 58) Reading – Tottenham 0-1(Keane 14)
Millwall – Walsall 2-1
Bury – Norvich 2-1
West Bromwich Albion - Charlton 2-2 (4-3 na jedanaesterce)