Fak deseti u sprintu na 10 kilometara, zlato Bjoerndalenu

Iako u gađanju Fak nije promašio metu, nije bio dovoljno brz te je na kraju u cilj ušao s vremenom 25:06.5. Slavio je legendarni Norvežanin Ole Einar Bjoerndalen

Jakov Fak, hrvatski biatlonac pod slovenskom zastavom, je na utrci biatlonaca u sprintu na deset kilometara na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju osvojio deseto mjesto. Iako u gađanju nije promašio nijednu metu, nije bio dovoljno brz te je na kraju u cilj ušao s vremenom 25:06.5.

Bilo je to za 33 sekunde sporije od pobjednika, legendarnog Norvežanina Ole Einara Bjoerndalena, koji je tako osvojio sedmo zlato u povijesti Igara.

Na postolju su uz njega završili Austrijanac Dominik Landertinger te Čeh Jaroslav Soukup.