Federer izborio 35. četvrtfinale u nizu na Grand Slamovima

Osvajač 17 Grand Slam turnira Roger Federer plasirao se u četvrtfinale ne izgubivši ni set. U 4. kolu s lakoćom se obračunao s Milosom Raonicem 6-4, 7-6(4), 6-2

Švicarski teniski genijalac Roger Federer plasirao se u 35. uzastopni četvrtfinale na Grand Slam turnirima. U osmini finala Australian Opena nadigrao je Kanađanina Milosa Raonica.

Drugi tenisač svijeta nije ove godine u Melbourneu izgubio još nijedan set, a tako je nastavio i u ponedjeljak. Svladao je 15. igrača ATP-ove ljestvice sa 6-4, 7-6(4), 6-2 poslije jednog sata i 53 minute igre.

Federer je pobijedio Raonica u sva tri njihova prethodna međusobna dvoboja, a svaki je put pritom izgubio jedan set od 22-godišnjaka neugodnog servisa. U ponedjeljak, međutim, nije imao takvih problema premda je Raonic u prva dva seta bio vrlo čvrst na svom servisu. Koncentracija mu je popustila samo jednom, ali u najgorem trenutku. Izgubio je, naime, servis u desetom gemu prvog seta, pri Federerovom vodstvu 5-4. Break je tako značio i osvajanje prvog seta za vlasnika 17 Grand Slam trofeja.

U drugom setu nijedan tenisač nije imao priliku za obrat, a Federer se u tie-breaku pokazao stabilnijim. Gubitak drugog seta potpuno je slomio Raonica koji je odmah na startu treće dionice izgubio svoj servis, pa nakon toga i još jedan i priči je bio kraj.

Federer će u četvrtfinalu igrati protiv osmog igrača svijeta Jo-Wilfrieda Tsonge. Švicarac vodi s 8-3 u pobjedama protiv Francuza, ali još je u sjećanju Tsongino slavlje u četvrtfinalu Wimbledona prije dvije godine i to nakon što je Federer vodio 2-0 u setovima.