Federer sedmi put osvojio ATP Basel: Svladao Nadala u 3 seta

Švicarski teniski rekorder Roger Federer osvojio je ATP-turnir iz serije 500 u rodnom gradu Baselu svladavši velikog rivala, Španjolca Rafaela Nadala 6-3, 5-7, 6-3...

Švicarac Roger Federer pobjednik je ATP-turnira u Baselu nakon što je u finalu pobijedio Španjolca Rafaela Nadala 6-3, 5-7, 6-3.

Teniski "klasik" u Baselu otišao je na stranu Federera koji je tako po sedmi put osvojio turnir u svom rodnom gradu.

Federer je proslavio i svoj 88. naslov te 11. pobjedu protiv Nadala, koji i dalje u međusobnim dvobojima vodi s 23-11.   Španjolac je dobio zadnjih pet dvoboja, ali Federer je kod kuće ipak bio prejak. Nadal je ostao na 67 naslova u karijeri.