Fenomenalni Čilić spasio meč loptu i ušao u finale Marseillea

Hrvatski tenisač Marin Čilić ušao je u finale ATP turnira u Marseilleu. Slavio je protiv Mihaila Južnija 6-2, 1-6 i 7-5. To je Marinu bila prva pobjeda u karijeri protiv Rusa...

Prije polufinala ATP turnira u Marseilleu, hrvatski tenisač Marin Čilić s Rusom Mihailom Južnijem igrao je četiri puta, i svaki put je teren napuštao pognute glave. No peta je bila sreća. Nakon dva sata i šest minuta igre Marin Čilić pobjedonosno je digao ruke u zrak. Slavio je 6-2, 1-6 i 7-5 i ušao u nedjeljno finale turnira u kojem će igrati sa Šveđaninom Robinom Söderlingom koji je svladao Rusa Dmitrija Tursunova 7-5, 6-1 za samo 74 minute igre.

- Drago mi je da sam se vratio protiv ovakvog protivnika. Dugo sam čekao svoju šanse. Borio sam se kako bih dočekao i izborio šansu, iako nisam igrao najbolji tenis - rekao je Marin Čilić.

Južnij je bio nadomak slavlja. Imao je 5-3 u trećem setu i meč-loptu na servis Čilića. Naš tenisač spasio se asom. U sljedećem gemu Međugorac je iskoristio treću break loptu u tom gemu i poravnao na 5-5. Bile su to i Čilićeve prve šanse za break u setu odluke. Držao je nakon toga Čilić svoj servis bez izgubljenog poena, a u 12. gemu je iskoristio prvu break i meč-loptu! S četiri uzastopna gema na kraju, stigao je do prve pobjede u karijeri protiv Južnija. Hrvatski tenisač u nedjelju će igrati svoj deveti finale na ATP turnirima. U prezhodnih osam, osvojio je pet naslova.