Finale 1974.: Korner zastavice bile su visoke čak dva metra

Susret je ostao upamćen jer je na ponovljenoj utakmici stadion bio poluprazan, a krovna nogometna kuća odlučila se na eksperiment s divovskim korner zastavicama

Atletico je jedini finale Lige prvaka igrao prije točno 40 godina. Nakon 90 minuta bilo je 0-0, pa su se igrali produžeci. U 115. minuti Luis Aragones zabio je iz slobodnog udarca za Atletico, a Bayern izjednačio u posljednjoj sekundi nakon kornera. Golman Reina promašio je loptu. U ponovljenom susretu, nakon dva dana, na istom stadionu u Bruxellesu Bayern je slavio 4-0.

Susret je ostao upamćen jer je na ponovljenoj utakmici stadion bio poluprazan, a krovna nogometna kuća odlučila se na tom susretu eksperimentirati s divovskim korner zastavicama višim od dva metra.